باید زخم را خوب کنید و نگذارید به وجود آید | بلاگ

باید زخم را خوب کنید و نگذارید به وجود آید

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح سه‌شنبه در دیدار‌ هزاران نفر از مردم قم با تجلیل و تحسین حرکت عظیم، پرشور، به‌موقع و منسجم ملت در روزهای اخیر، به تشریح ابعاد و لایه‌های مختلف توطئه دشمنان برای سوءاستفاده از مطالبات به حق مردم پرداختند و با بیان سخنان مهمی خطاب به آمریکایی‌ها، مسئولان کشور و مردم تأکید کردند: ایستادگی و نبرد «ملت با ضدملت»، «ایران با ضدایران» و «اسلام با ضداسلام» همچون ٤٠ سال گذشته ادامه خواهد داشت اما کینه‌ورزی دشمن ن به وجود آید چراکه اگر مشکل داخلی نداشته باشیم، تبلیغات و فضاسازی بیگانه اثر نمی‌گذارد و آمریکایی‌ها هم نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند». 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «دفاع از حقوق مردم و تلاش برای حل مشکلات آنها» را وظیفه همه مسئولان برشمردند و افزودند: «قشرهایی از مردم به‌خصوص «طبقات ضعیف» تحت فشار هستند و باید همه همت مسئولان صرف حل مشکلات موجود شود. 
«شناخت مشکلات جامعه، تمرکز بر حل مسائل اساسی و تقسیم کار برای رفع آنها» توصیه مهم دیگر رهبر انقلاب به مسئولان سه قوه بود. 
ایشان با اشاره به تشکیل چندین جلسه با مسئولان و مدیران اصلی کشور درباره آسیب‌های اجتماعی و اقدام برخی مسئولان در کاهش بعضی از این آسیب‌ها افزودند: «همه بدانند که مشکلِ حل‌نشدنی و گره بازنشدنی در کشور نداریم اما باید در این زمینه آماده‌تر، پابه‌رکاب‌تر، بیشتر و دقیق‌تر، کار و تلاش کنیم». 
«وحدت و همدلی» دیگر توصیه مؤکد مقام معظم رهبری به مسئولان بود. 
ایشان افزودند: «در این شرایط که دشمنِ لجوج تهدید می‌کند و درصدد ایجاد مشکلات است، مسئولان و مجموعه‌های سیاسی باید «هم‌افزایی» کنند و از تحلیل و تضعیف یکدیگر خودداری کنند». 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری صدمات و خساراتی که در سال ۸۸ به علت بی‌قانونی برخی عناصر، متوجه مردم و ایران شد، افزودند: «تسلیم در مقابل قانون همچون همیشه توصیه، تأکید و طلب بنده از همه مسئولان و دستگاه‌هاست». 
مقام معظم رهبری «تذکر و انتقاد منصفانه» را لازم و مفید دانستند و درعین‌حال افزودند: «نباید انتقاد و تذکر را با یک کلاغ، چهل کلاغ‌کردن، مبالغه و تعمیم غیرمنطقی، به ابزار شایعه و سیاه‌نمایی تبدیل کرد». 
ایشان افزودند: «نباید وجود تعداد اندکی مدیر یا قاضی فاسد را به‌ هزاران مدیر اجرائی یا قاضی شریف تعمیم داد و دل جوانان عزیز میهن را خالی کرد، همچنان‌که نباید یکی، دو نماینده را که در میان حدود ۳۰۰ نماینده، جور دیگری مشی می‌کنند، به همه نمایندگان تعمیم داد». 
مقام معظم رهبری «تمرکز مسئولان کشور» به‌خصوص مسئولان اجرائی را بر مسائل کلیدی به‌ویژه اشتغال و تولید و حل مشکل واردات ضروری خواندند و افزودند: «این مسائل را بارها به مسئولان اجرائی تذکر داده‌ایم». 
ایشان در همین زمینه افزودند: «برخی گله می‌کنند که رهبری چرا تذکر نمی‌دهد اما بنده با گزارش‌های مردمی و دیگر گزارش‌ها از مسائل اساسی و مشکلات مردم باخبرم و مدام تذکر می‌دهم؛ به‌گونه‌ای که این تذکرات علنی، یک‌دهم هشدارها و اوقات‌تلخی‌های ما با مسئولان در جلسات غیرعمومی هم نیست». 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بار دیگر با تأکید بر اهتمام مسئولان بر اشتغال و رونق تولید داخلی خاطرنشان کردند: «بی‌کاری ریشه اصلی بسیاری از مفاسد است و باید با رونق تولید، آن را حل کرد البته پول‌پاشیدن بی‌حساب‌وکتاب مشکل را حل نمی‌کند و خوشبختانه مسئولان دولتی در این زمینه‌ها مشغول کار هستند». 
مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنانشان با تشکر از مسئولان امنیتی، انتظامی و سپاه و بسیج افزودند: «در مسئله اخیر باید میان جوان و نوجوانی که تحت‌تأثیر هیجان فضای مجازی حرفی زده و کاری کرده با کسانی که جزء پادوهای آمریکا و ضدانقلاب هستند، فرق گذاشت». 
مقام معظم رهبری افزودند: «با کسانی که هیجانی وارد ماجرا شده‌اند؛ چه دانشجو، چه غیردانشجو باید صحبت و روشنگری کرد اما کسی که پادوی منافقین است و آدم می‌کشد، حسابش جداست». 
بخش پایانی سخنان مقام معظم رهبری مستقیما خطاب به مردم بود. 
ایشان حضور تعیین‌کننده، بی‌منت و بابصیرت ملت عزیز را در هنگامه‌های نیاز کشور موجب جلب رضایت پروردگار کریم خواندند و افزودند: «در همه ٤٠ سال اخیر هر جا لازم بوده در انتخابات، راهپیمایی‌ها و هر صحنه لازم دیگر، مردم سینه خود را سپر کرده‌اند و به ایران آبرو داده‌اند». 
مقام معظم رهبری با اشاره به شایعه‌پراکنی به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم دشمنان به مردم توصیه کردند: «هر موضوعی را مادام که سند درست و مطلب منطقی و معقول ندیده‌اید، باور نکنید و شایعات دشمن و دیگر حرف‌های بی‌مبنا را منتشر و پراکنده نکنید». 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: «مردم بدانند مسئولان کشور نخوابیده‌اند و به قدر وسعشان در حال کار و تلاش‌اند؛ البته جاهایی قصور و تقصیر هم هست». 
ایشان با اشاره به روند جاری حل برخی مشکلات گفتند: «حل بعضی مسائل دیگر زمان‌بر است، ضمن اینکه تقریبا همه مسئولان مستقیم یا غیرمستقیم انتخاب خود مردم هستند که باید با ابتکار، به‌روزبودن و آمادگی‌های جسمی و عصبی، فعالیت برای حل مشکلات را افزون‌تر کنند». 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه انتخاب مسئولان با رأی مردم افزودند: «مردم‌سالاری دینی را صادقانه و واقعا قبول دارم؛ به همین علت به هرکسی که مردم رأی بدهند، کمک می‌کنم همچنان‌که درباره همه دولت‌ها از جمله این دولت، این کار را کرده‌ام و ادامه خواهم داد». 
مقام معظم رهبری در پایان سخنانشان تأکید کردند: «به آینده بسیار روشن کشور امیدوار هستم و می‌دانم خداوند اراده کرده این ملت را به عالی‌ترین درجات برساند که به فضل الهی چنین خواهد شد». 


برچسب‌ها: رهبری , هشدار , کاسه صبر...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 25 دی 1396 ساعت: 16:41