شناسایی بیش از ۲ هزار شرکت صوری درنظام مالیاتی | بلاگ

شناسایی بیش از ۲ هزار شرکت صوری درنظام مالیاتی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: درحال حاضر بیش از ۲۶۰۰ شرکت در قالب شرکت های صوری و غیرواقعی شناسایی و در سامانه های نظام مالیاتی به ثبت رسیده است.

 

 

حسین تاجمیر ریاحی در گفتگو با خبرنگاراقتصاد و انرژیاقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به فعالیت شرکت ها کاغذی درکشور افزود: درحال حاضر بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ شرکت در قالب شرکت های صوری و غیرواقعی شناسایی و در سامانه های نظام مالیاتی به ثبت رسیده این درحالیست که بیش از هزار شرکت دیگر درحال راست آزمایی هستند.

وی ادامه داد: چنانچه ثابت شود این شرکت ها اقدام به فعالیت های غیرواقعی می کنند در سامانه های سازمان مالیاتی به ثبت می رسند و این شرکت ها درنظام مالیاتی دیگر از اعتبار لازم برخوردار نخواهد بود.

ریاحی درادامه تصریح کرد: مودیان مالیاتی مراقب فعالیت غیرقانونی شرکت های کاغذی که با هدف سودجویی، اقدام به کدفروشی و صدور فاکتورهای جعلی می کنند، باشند.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: متاسفانه این شرکت ها به سمت و سوی خرید و فروش فاکتورها و اسناد و موارد غیرقانونی حرکت می کنند که این امر می تواند هم در نظام بانکی و همچنین نظام مالیاتی، مشکلاتی را رقم زند.

ریاحی در ادامه با بیان اینکه سازمان مالیاتی در راستای برخورد با این شرکت ها اقداماتی را انجام داده، عنوان کرد: این سازمان سامانه ای را طراحی کرده و صحت فاکتورهایی که این شرکت ها به داخل این سامانه ارسال می‌شود را بررسی و در صورت صوری بودن آن با متخلفین برخورد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت شرکت های کاغذی جرم به حساب می آید افزود: از آنجایی که این شرکتها به جعل فاکتور بدون اجازه صاحبان شرکتهای اصلی می‌پردازند این اقدام آنها جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.

شناسایی بیش از ۱۰۲ میلیون ایرانی,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 27 شهريور 1395 ساعت: 1:03