آیا هیلاری کلینتون با پولهایی که از عربستان دریافت کرده است می‌تواند در برابر ریاض بایستد؟ | بلاگ

آیا هیلاری کلینتون با پولهایی که از عربستان دریافت کرده است می‌تواند در برابر ریاض بایستد؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

بایستد؟

آیا هیلاری کلینتون با پولهایی که از عربستان دریافت کرده است می‌تواند در برابر ریاض بایستد؟

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ نیویورک تایمز در مطلبی درباره بنیاد خیریه خانواده کلینتون نوشت: بنیاد بیل، هیلاری و چلسی کلینتون برای سالها با کمکهای سخاوتمندانه افراد و شرکت‌های خارجی مختلف اداره شده است. 
به عنوان مثال، طی سالهای اخیر عربستان سعودی و داماد رئیس جمهور سابق اوکراین که دولتش به دلیل فساد و قتل روزنامه‌نگاران به شدت مورد انتقاد قرار داشت هر یک بیش از 10 میلیون دلار به بنیاد کلینتون کمک کرده‌است. به همین ترتیب، یک شرکت تجاری لبنانی – نیجریایی نیز که منافع اقتصادی زیادی در آمریکا دارد، 5 میلیون دلار به بنیاد کلینتون کمک کرده است.
 روابط عربستان سعودی و آمریکا طی سالهای اخیر با تنشهای زیادی همراه بوده و سیاست منطقه‌ای این کشور نیز  در حال حاضر در تناقض آشکار با سیاست‌های منطقه‌ای ایران قرار دارد.
 در عین حال، بسیاری از مقامات آمریکایی نیز به دلیل نقش بارز عربستان در ترویج یک قرائت افراطی از اسلام (وهابیت) که به آبشخور فکری تروریست‌ها تبدیل شده است و همچنین حمایت‌های مالی آشکار این کشور از سازمان‌های تروریستی منطقه، نگرانی‌های غیرقابل‌کتمانی در رابطه با این کشور دارند. 
: آیا هیلاری کلینتون با پولهایی که از عربستان دریافت کرده است می‌تواند در برابر ریاض بایستد؟

 

...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : شنبه 27 شهريور 1395 ساعت: 1:03