دونالد ترامپ سفر رئيس سازمان سيا به کره‌شمالي را تأييد کرد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

هم<strong>سفر</strong> - <strong>دونالد</strong> <strong>ترامپ</strong> سفر <strong>رئيس</strong> <strong>سازمان</strong> <strong>سيا</strong> به کره‌شمالي را <strong>تأييد</strong> <strong>کرد</strong>

اين مأموريت اندکي پس از مطرح‌شدن پمپئو به‌عنوان يکي از نامزدهاي پست وزارت خارجه انجام شد. اين ديدار، مهم‌ترين و بالاترين سطح ديدار مقامات دو کشور از سال ٢٠٠٠ به اين‌سو است. در آن زمان، مادلين آلبرايت، وزير خارجه وقت ايالات ‌متحده، با کيم جونگ ايل، پدر رهبر کنوني کره‌شمالي، در پيونگ‌يانگ ديدار کرد. اين ديدار همچنين اولين ديدار کيم جونگ اون با يکي از مقامات عالي‌رتبه غربي است. روز سه‌شنبه و چندين ساعت پيش از منتشرشدن گزارش واشنگتن‌پست درباره اين سفر، دونالد ترامپ به خبرنگاران از مذاکراتي بسيار سطح‌بالا خبر داد. رئيس‌جمهوري آمريکا در جريان ديدار با شنزو آبه، رئيس‌جمهوري ژاپن، در کنفرانسي مطبوعاتي از ديدار سطح‌بالا با کره‌شمالي خبر داد. ترامپ به خبرنگاران گفت اتفاقات خوبي در راه است؛ با‌اين‌حال تأکيد کرد نتيجه نهايي مهم است نه اين واقعيت که ما به فکر ديدار هستيم. ترامپ افزود: ممکن است تلاش‌هاي ديپلماتيک براي برگزاري نشست به شکست بینجامد. او تصريح کرد: ممکن است امور روند خوبي نداشته و نشست برگزار نکنيم؛ اما ما به مسيري که در آن هستيم، ادامه خواهيم داد. رئيس‌جمهوري آمريکا همچنين افزود که ديدار برنامه‌ريزي‌شده دو طرف، احتمالا اوايل ژوئن يا اندکي زودتر برگزار مي‌شود. آن‌طور که ترامپ گفته، دولت او در حال بررسي پنج مکان براي اين ديدار احتمالي هستند. وقتي از ترامپ پرسيده شد آيا يکي از اين مکان‌ها آمريکاست، پاسخ داد: نه. ترامپ همچنين گفت برای رؤساي جمهوري کره‌شمالي و جنوبي که قرار است ٢٧ آوريل براي اعلام رسمي پايان درگيري دو کره با يکديگر ديدار کنند، دعاي خير مي‌کند.  جنگ ميان دو کره که ايالات متحده نیز در آن درگير بود، ٦٥ سال پيش پايان يافت؛ اما معاهده صلح هيچ‌گاه امضا نشد. يک مقام برجسته آمريکايي که از جزئيات ديدار آگاه است‌، تأکيد کرد: مذاکرات پمپئو اين تصور را که ترامپ ممکن است مذاکراتي سازنده با کره‌شمالي درباره برنامه‌ هسته‌اي‌ و موشکي‌ اين کشور داشته باشد، تقويت مي‌کند؛ اما تضمين‌شده نيست. اين مسئول آمريکايي گفت: اين سفر را سوئه هون، رئيس سرويس اطلاعات ملي کره‌جنوبي، با همتاي کره‌شمالي خود ترتيب داده بود و هدف از آن، ارزيابي اين بود که آيا کيم آماده مذاکراتي جدي است يا نه؟ کيم جونگ اون سال گذشته و پس از يک سلسله آزمايش موشکي که  واکنش منفي جامعه جهاني را به دنبال داشت، مذاکره درباره برنامه هسته‌اي اين کشور را آغاز کرد. رهبر کره‌شمالي قرار است جمعه آينده با رئيس‌جمهوري کره‌جنوبي ديدار کند.
سفر رئيس‌جمهوري چين به کره‌شمالي
هم‌زمان با تأييد خبر ديدار مايک پمپئو با کيم جونگ اون، خبرهايي نیز درباره قصد رئيس‌جمهوري چين براي سفر به کره‌شمالي منتشر شد. روز گذشته رسانه‌ها گزارش دادند شي جين پينگ، رئيس‌جمهوري چين، پس از سفر اخير رهبر کره‌شمالي به پکن، راهي پيونگ‌يانگ مي‌شود. شبکه خبري سي‌ان‌ان به نقل از يک مقام «مطلع از گفت‌وگوها» گزارش داد: رئيس‌جمهوري چين اولين سفر رسمي به کره‌شمالي را به‌عنوان رئيس‌جمهوري چين انجام خواهد داد. اين مقام آگاه جزئيات بيشتري از اين ديدار نگفته است؛ اما اوايل هفته، يکي از روزنامه‌هاي ژاپني گزارش داد که سفر یادشده احتمالا پس از ديدار دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا، با کيم جونگ اون، رهبر کره‌شمالي، در اواخر ماه می يا اوايل ژوئن انجام مي‌شود. کيم جونگ اون اواخر مارس با رئيس‌جمهوري چين در پکن ديدار داشت و حين آن بر تعهد کشورش برای خلع سلاح هسته‌اي تأکيد کرد. ناظران پيش‌بيني مي‌کنند شي جين پينگ پس از نشست ترامپ و کيم به کره‌شمالي سفر کند.
برچسب‌ها: مأموريت فوق‌محرمانه , همسفر , ترامپ
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397 ساعت: 22:11

close
تبلیغات در اینترنت